O mnie

o1 o2 o3 o4

Uważam się za muzyka z pasji i staram się nieprzerwanie rozwijać. Jestem absolwentem instrumentalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku (specjalność: gitara). Posiadam także tytuł magistra pedagogiki zdobyty na Uniwersytecie Gdańskim. Na swojej muzycznej drodze spotkałem doskonałych artystów i nauczycieli – od wielu z nich miałem okazję uczyć się techniki gitarowej i teorii muzyki.
Na gitarze gram od ponad dekady, ale swoją przygodę z muzyką zaczynałem od instrumentów perkusyjnych, grając na afrykańskich i kubańskich bębnach. Przez kilka lat grywałem w ulicznej orkiestrze samby. W dłuższej perspektywie postawiłem jednak na gitarę – instrument szalenie uniwersalny. Obecnie spełniam się w roli gitarzysty, wokalisty i autora tekstów we freaky jazz popowym projekcie C4030.
Wraz z C4030 zagrałem kilkadziesiąt koncertów oraz odwiedziłem kilkanaście festiwali, zostając laureatem nagród w wielu konkursach (m.in. „Miłosza Portret Wielokrotny”, „Musical Youth II”, „Bigbeat Feta”, „Muzyczne Ugięcie”).
Razem z zespołem trafiliśmy na cztery kompilacje płytowe („Gdynia w Stereo”, „Muzyczne Ugięcie”, „Metropolia jest Okey w Radiu Gdańsk”, „Nowe Idzie od Morza”) oraz wydaliśmy trzy własne płyty z autorskimi nagraniami. Braliśmy również udział w międzynarodowym projekcie muzyczno – edukacyjnym „Stage Europe Network” w Rotterdamie oraz zagraliśmy kilka występów na żywo na antenie Radia Gdańsk.
Oczywiście interesuje mnie jeszcze słuchanie muzyki. W tej dziedzinie fascynuję się przede wszystkim muzyką jazzową, a w szczególności twórczością A. C. Jobima, J. Coltrane’a, B.Goodmana i E.Fitzgerald. Słucham także zupełnie innych artystów: od muzyki alternatywnej i hiphopowej do filmowej i rockandrollowej. Z polskich artystów szczególnie cenię dokonania C. Niemena. Z aktualnych twórców doceniam Pustki oraz J. Szymkiewicza Budynia.
Znajduję przyjemność w pracy z ludźmi, którzy chcą poznać świat muzyki.