Muzyka

Od 6 lat aktywnie tworzę grupę freaky jazz popową C4030. Jestem gitarzystą oraz wokalistą i autorem tekstów.
Zespół zaczął swoją historię wydawniczą od znalezienia się na składance „Gdynia w Stereo” (Bliza 2010). Cieszył nas fakt, że utwór grupy C4030, jako nieliczny z tego wydawnictwa, został odtworzony na antenie Programu 3 Polskiego Radia.
Kolejnym wydawnictwem była autorska płyta koncertowa zespołu. Płyta ta nie posiadała tytułu, jednak jej oryginalna forma wydawnicza została dostrzeżona i doceniona przez blogerów opisujących muzykę niezależną. Na krążku znalazło się 12 autorskich kompozycji. Pomimo niedoskonałości i koncertowego charakteru, płyta zaskakiwała wieloma ciekawymi pomysłami i aranżacjami.

W 2011 roku zespół trafił na kolejną płytę (ACK UG Alternator 2011). „Muzyczne Ugięcie” to projekt zbierający twórców powiązanych z Uniwersytetem Gdańskim. Utwór „Kolejarz” zdobył nagrodę publiczności „Muzycznego Ugięcia.”
Także w roku 2011 braliśmy udział w międzynarodowym projekcie „Stage Europe Network”, który stanowił ciekawe źródło doświadczeń. Każdy uczestnik tworzył piosenkę z dopiero co poznanymi muzykami z różnych krajów. Wtedy też mieliśmy szansę na zagranie kilku koncertów poza granicami kraju (Rotterdam).

Rok 2012 przyniósł kolejne własne wydawnictwo. Płyta – po raz kolejny bez nazwy, natomiast z bardzo ciekawą oprawą graficzną – zawierała pięć autorskich kompozycji. W dwóch utworach wykorzystaliśmy teksty wybitnych poetów: C. Miłosza i K.K. Baczyńskiego.

Aranżacja tekstu C. Miłosza przyniosła nam nagrodę w konkursie na zilustrowanie wierszy poety (organizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury). Płyta została ciepło przyjęta w środowisku internetowych blogerów. Nagrana została w całości w studio Radia Gdańsk. Z zespołem wielokrotnie gościliśmy w audycji Młoda Polska Muzyka.

Dalej w roku 2012, zespół wystąpił z setem akustycznym na antenie Radia Gdańsk, przygotował własną aranżację utworu grupy Republika w związku z Rocznicą śmierci Grzegorza Ciechowskiego.
Zespół cały czas koncertował na scenie lokalnej. Ukoronowaniem tych wysiłków było zaproszenie do wystąpienia z godzinnym koncertem antenowym z udziałem publiczności na Antenie Radia Gdańsk. Wydarzenie miało miejsce w sierpniu roku 2013. W 2014 roku zespół C4030 wydał w podziemnym obiegu kolejną długogrająca płytę która ponownie została bardzo ciepło przyjęta przez licznych dziennikarzy i blogerów zajmujących się kulturą niezależną. Także w 2014 roku nagranie pt. Świat znalazło się na dwupłytowym albumie „Metropolia jest Okey w Radiu Gdańsk” który stanowił zbiór fragmentów koncertów antenowych.

Najnowszą płytą w dorobku C4030 jest składanka pt. „Nowe idzie od morza”(2015) na której gości utwór pt. Marzec. Miedzy innymi ten utwór promował wydawnictwo na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z twórczością zespołu C4030. Profil na Facebooku:
https://pl-pl.facebook.com/pages/C4030/191973897495101